Psichikos sveikatos centras

Psichikos sveikatos centras

Teikiamos paslaugos:

  • Psichiatro konsultacijos;
  • Medicinos psichologo konsultacijos;
  • Psichoterapijos paslaugos;
  • Psichosocialinė reabilitacijos paslaugos;
  • Psichikos dienos stacionaro paslaugos;

 

Psichiatro konsultacija- individuali medicinos gydytojo psichiatro konsultacija, kurioje išklausomi paciento psichikos sunkumai, jų atsiradimo aplinkybės, eiga, trukmė ir nustatoma diagnozė. Tuomet sudaromas tinkamiausias gydymo planas, apimantis psichoterapinį ir (ar) medikamentinį gydymą.

Medicinos psichologo konsultacija- skirta žmonėms, norintiems įveikti iškilusius sunkumus bei ieškantiems atsakymų į konkrečiu metu aktualius klausimus. Konsultacijos naudingos sprendžiant įvairias problemas: patiriant baimę, nerimą, pyktį ir nežinant, kaip su jais tvarkytis; jei kyla sunkumų kuriant tarpasmeninius santykius; kai norima stiprinti savo emocinę savijautą ir kt. Konsultacija gali būti vienkartinė arba tęstinė, priklausomai nuo kliento poreikio, problemos sudėtingumo.

Psichoterapijos paslaugos- apima reguliarius susitikimus su terapeutu, kurių metu analizuojamos asmeninės problemos ir daroma pažanga. Terapeutas gali taikyti įvairius metodus: kognityvinę elgesio terapiją arba psichoanalizę, kad padėtų klientui suvokti ir pakeisti neigiamus mąstymo ir elgesio bruožus. Psichoterapija yra veiksminga įvairių psichikos sutrikimų (pavyzdžiui, depresijos, nerimo, šizofreninių sutrikimų) gydymo priemonė

Psichosocialinė reabilitacijos paslaugos- čia pacientai mokomi atgauti, dėl įvairių susirgimų prarastus socialinius įgūdžius, kad galėtų grįžti į darbą ar lengviau tvarkytis buityje. Jiems taikomos įvairios užimtumo programos, darbinis, namų ruošos, laisvalaikio praleidimo mokymas, taikomos relaksacijos procedūros, atminties lavinimo pratimai, stalo ir sportiniai žaidimai.

Psichikos dienos stacionaro paslaugos- čia pacientui tęsiamas ir koreguojamas medikamentinis gydymas, taikomas psichologinis konsultavimas, individuali ir grupinė psichoterapija, relaksacijos procedūros, įvairios užimtumo programos. Gydymas judesiu taikomas moderniai įrengtame sporto kambaryje, nemažai laiko pacientai praleidžia, žaisdami stalo tenisą. Dienos stacionaro paslaugos apmokamos ligonių kasų 30 dienų per kalendorinius metus. Gydymui gali nukreipti gydytojas psichiatras, esant įvairiems psichikos sutrikimams, ribojantiems paciento darbingumą, trikdantiems socialinę adaptaciją ar kai reikalingas gydymo ir intensyvesnio stebėjimo pratęsimas po stacionaro.

Primename, kad gyventojai užsiregistruoti VšĮ Varėnos PSPC PSC specialisto konsultacijoms gali, telefonu (8310)32066 arba gyvai II aukšte Psichikos sveikatos centro registratūroje.

PSICHIATRIJOS DIENOS STACIONARO VIDAUS TVARKOS TAISYKLĖS

PSICHOSOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ PSICHIKOS SUTRIKIMŲ TURINTIEMS ASMENIMS TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS