Naujiena

Dantų protezavimas
29 rugsėjo 2021
Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai dantų protezavimo paslauga, kurios metu yra atkuriami prarasti paciento dantys, stengiantis sugrąžinti visavertę dantų kramtymo funkciją.

Šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD):

  • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • vaikai iki 18 metų,;
  • asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
  • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Nuo šių metų spalio 4d. VšĮ Varėnos PSPC plečiamas odontologinių paslaugų spektras. Pradėjus bendradarbiauti su viena iš Vilniaus dantų technikų laboratorijų, odontologijos skyriuje pacientai galės gauti ne tik terapinį dantų ir burnos ligų gydymą, bet ir protezavimo paslaugas aukštos kokybės išimamais bei fiksuotais dantų protezais.

Kviečiame atvykti konsultacijai dėl protezavimo tiek pacientus, turinčius galimybę gauti teritorinių ligonių kasų kompensaciją, tiek norinčius protezuotis dantis savo lėšomis.

Registracija konsultacijai dėl protezavimo bendruoju VšĮ Varėnos PSPC registratūros telefonu 8310 51608.