Naujiena

Skiepai  yra vienas svarbiausių žmonijos išradimų
20 vasario 2023
Skiepai yra vienas svarbiausių žmonijos išradimų

Skiepai yra vienas svarbiausių žmonijos išradimų ir iki šiol kovai su užkrečiamosiomis ligomis efektyvesnių apsaugos priemonių nei vakcinos nėra sukurta. Tik vakcinacijos dėka išnyko raupai, baigia išnykti poliomielitas, sparčiai judama tymų, raudonukės likvidavimo link. Eilė užkrečiamųjų ligų, kadaise buvusių labai dažnų ir neretai mirtinų vaikams (difterija, stabligė, kokliušas, tymai ir kt.), šiandieną labai veiksmingai kontroliuojamos ir valdomos.

 

2022 m. prie VšĮ Varėnos PSPC prisirašiusiems vaikams buvo atlikti 2485 privalomi skiepijimai pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Valstybės lėšomis finansuojama sezoninio gripo vakcina buvo paskiepyti 811 pacientų, priklausantys rizikos grupei ir turintys teisę būti nemokamai paskiepyti. Mokamomis vakcinomis paskiepyti 1834 asmenys. Didžiausią skiepijimų dalį sudarė vakcinacija nuo erkinio encefalito, pneumokokinės infekcijos, sezoninio gripo.

 

Nuo 2018 m. Varėnos PSPC didžioji dalis bendrosios praktikos slaugytojų įgijo nemažai praktikos vakcinuojant rajono gyventojus ir nelegalius migrantus nuo COVID-19.

2022 m. COVID – 19 vakcinomis buvo paskiepyti 305 pacientai. Iš jų pirma doze -112, antra doze – 68, trečia doze – 107 suaugusieji ir vyresni nei 12 m. vaikai. Taip pat 18 vaikų nuo 5 iki 12 m. amžiaus (pirma doze -10, antra - 8).

 

VšĮ Varėnos PSPC medikai kviečia tiek mažus tiek didelius rajono gyventojus nebūti abejingais savo sveikatai ir atvykti vakcinuotis.