Naujiena

Varėnos PSPC šeimos gydytojai ragina vakcinuotis Gripo vakcina
27 gruodžio 2021
Varėnos PSPC šeimos gydytojai ragina vakcinuotis Gripo vakcina

Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms, jau skiepijami nemokama keturvalente vakcina nuo gripo „Influvac Tetra“, kuria galima vakcinuoti suaugusius ir vaikus nuo 6 mėn. amžiaus.

Pasiskiepijus gripo vakcina, imunitetas organizme susiformuoja ne greičiau kaip po 2 savaičių, todėl rekomenduojame nedelsti ir pasiskiepyti kiek galima anksčiau.

Nemokamai, valstybės lėšomis pirkta vakcina, skiepijami šių grupių asmenys:

• 65 m. ir vyresni asmenys;

• asmenys, sergantys lėtinėmis (širdies kraujagyslių, plaučių ligomis, bronchine astma, metabolinėmis, inkstų ligomis, cukriniu diabetu, asmenys, kuriems yra imunodeficitinė būklė) ligomis;

• asmenys, gyvenantys socialinėse globos ir slaugos įstaigose;

• nėščiosios;

• sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Pacientai, nepriklausantys rizikos grupėms arba nedrausti privalomuoju sveikatos draudimu, kviečiami skiepytis keturvalente „Fluarix Tetra“ vakcina, kaina 13,31 Eur .

SVARBU! Lietuvos infektologų draugija rekomenduoja laikytis tarptautinių rekomendacijų ir skiepijimą nuo COVID-19 ligos derinti su skiepais nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos nesilaikant intervalo tarp šių vakcinų. Vieno vizito metu galima pasiskiepyti ir nuo COVID-19, ir nuo gripo, arba nuo COVID-19 ligos ir pneumokokinės infekcijos, arba nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos. Tokiu atveju skiepijama į skirtingas kūno vietas. 

Nerizikuokite savo sveikata ir aplinkinių gerove – pasiskiepykite 2021–2022 m. gripo sezono vakcina! Gripas – itin lengvai užkrečiama liga, plintanti oro lašeliniu būdu. Vienas gripu susirgęs žmogus gali užkrėsti keturis sveikus žmones. Kasmet gripas susargdina 5–10 proc. suaugusiųjų ir net iki trečdalio vaikų, dažnai sukelia sunkių komplikacijų. Patikimiausia priemone, saugančia nuo šios infekcinės ligos, laikomi skiepai. Šiuolaikinės saugios ir efektyvios vakcinos sergamumą gripu ir jo komplikacijomis sumažina iki 70–90 proc., o pasiskiepijus apsauga išlieka visą gripo sezoną. Gripo vakcina yra gyvybiškai svarbi siekiant apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties. Ypač šis skiepas aktualus rizikos grupės asmenims.

Asmenis norinčius pasiskiepyti nuo gripo prašome kreiptis į Varėnos PSPC skiepų kabinetą nr. (105 kab.), telefono nr. (8 310) 32081.