Naujiena

Varėnos rajone didėjant senyvo amžiaus žmonių skaičiui PSPC administracija išplėtojo ambulatorines slaugos paslaugas namuose.
23 sausio 2023
Varėnos rajone didėjant senyvo amžiaus žmonių skaičiui PSPC administracija išplėtojo ambulatorines slaugos paslaugas namuose.

Varėnos rajone didėjant senyvo amžiaus žmonių skaičiui PSPC administracija išplėtojo ambulatorines slaugos paslaugas namuose.

VšĮ Varėnos PSPC slaugos paslaugas į namus teikia trys komandos, kurias sudaro bendrosios praktikos, psichikos sveikatos priežiūros slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, kineziterapeutas. Slaugos paslaugos namuose teikiamos pagal pacientų poreikį ir šeimos gydytojo ar specialisto paskyrimą. Teikiamų paslaugų kiekis ir dažnumas vienam pacientui priklauso nuo paciento būklės ir jam paskirtų procedūrų. Jeigu pacientui paskirti perrišimai ar leidžiami vaistai kas antrą dieną, tai slaugos komanda važiuos pas pacientą taip kaip ir paskirta. Kiekvieno paciento būklės pagerėjimai ar pablogėjimai dokumentuojami ir jų šeimos gydytojai būna informuojami apie pasikeitusias aplinkybes, todėl keičiasi ir slaugos komandos vykimas ir procedūrų atlikimas konkrečiam pacientui.

 

2022 m. buvo pradėta teikti slaugos paslaugos į namus ir vėl pradėjo dirbti medicinos punktai. Iš viso per metus slaugos paslaugų namuose visame Varėnos rajone buvo suteikta 8554, punktuose norinčių gauti paslaugas per metus buvo vos 113.

Norime pažymėti, kad mobilios slaugos komandos paslaugų teikimas apima visą Varėnos rajoną, net ir tas vietas, kur ankščiau nebuvo medicinos punktų. Mobilios slaugos paslaugos namuose komandos kompetencijos ir galimybės didesnės už punkte dirbančių slaugytojų. Vykimas pas pacientą vyksta tiesiai iš Varėnos PSPC, nuo ankstaus ryto imami kraujo mėginiai ir atliekamos kitos procedūros, visas šias paslaugas pacientas gauna savo namuose. Tai žymiai palengvina sergančių ir negalia turinčių asmenų sveikatos priežiūros paslaugų gavimą.

VšĮ Varėnos PSPC administracija primena, kad esant poreikiui ir pacientui pageidaujant, slaugos paslaugas namuose, skiria šeimos gydytojas.

Užtikrinant slaugos paslaugų namuose teikimą 2022 m. buvo nupirkti du nauji automobiliai Dacia Spring elektromobilis ir Dacia Sandero (LPG). Transporto priemonės buvo perkamos atsižvelgiant į kokybės ir eksplotacijos išlaidų santykį. Norime pastebėti, jog net ir pabrangus elektros energijai Dacia Spring elektromobilio išlaidos 100 km siekia 4 eurus, Dacia Sandero (LPG)- 100 km nuvažiuoti kainuoja 5,5 eur. Palyginus su senuoju automobiliu Volkswagen Sharan, kuriuo buvo važinėjama ankščiau suma skiriasi dvigubai, 100 km nuvažiuoti kainuoja beveik 11 eurų. Naujieji automobiliai ne tik patogesni, bet ekonomiški ir ekologiški. Tai palengvina VšĮ Varėnos PSPC darbuotojų darbą, užtikrina mažesnę aplinkos taršą ir saugo gamtą.

 

Slaugos paslaugos namuose gali būti skiriamos:

  • vaikams, turintiems negalią, t. y. asmenims iki 18 metų, kuriems yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir pripažintas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis;
  • suaugusiems asmenims, turintiems negalią, kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis;
  • senyvo amžiaus asmenims, t. y. senatvės pensijos amžiaus sukakusiems asmenims, kurie dėl amžiaus iš dalies ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei sergantys lėtinėmis ligomis, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo; pacientams, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo, ir kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi arba beveik visiškai priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos (Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis ir išrašantis iš stacionaro gydytojas arba šeimos medicinos paslaugas teikiantis gydytojas, arba slaugytojas);
  • pacientams, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

Pacientai ar jų artimieji, pageidaujantys gauti slaugos paslaugas namuose turi kreiptis į šeimos gydytoją, kuris įvertins paciento galimybę gauti tokias paslaugas namuose ir esant visoms sąlygoms jas gauti išrašys siuntimą slaugos paslaugų namuose specialistų komandai, kuri po siuntimo išrašymo per penkias dienas atvyks pas pacientą, iš anksto suderintu laiku.

Registruotis sveikatos priežiūros specialisto konsultacijai galima nuotoliniu būdu www.esveikata.lt ir Varėnos PSPC registratūroje tel. Nr. (8 310) 516 08.