Naujiena

Psichosocialinė reabilitacijos paslauga
20 vasario 2023
Psichosocialinė reabilitacijos paslauga

Nuo 2018 m. VšĮ Varėnos PSPC psichikos sveikatos centre vyksta daug permainų, viena iš jų Jau tris metus teikiama psichosocialinė reabilitacijos paslauga.

Ši paslauga teikiama pacientams, kurie dėl tam tikrų ligų praradę socialinius įgūdžius, jiems sunku bendrauti, negali dirbti, o kai kuriems sunku susitvarkyti buitį. Centre su jais dirba socialinė darbuotoja, pagal poreikį konsultuoja psichologė, gydytoja psichiatrė, slaugytoja, taikomos psichorelaksacijos procedūros. Įrengtas relaksacijos kabinetas pacientams, kamuojamiems nerimo, emocinės ir fizinės įtampos. Čia jie mokomi atsipalaiduoti, atliekamos specialios relaksacinės ir masažo procedūros specialios kėdės ir virtualių akinių pagalba.

Didžiausia laiko dalis skiriama užimtumui, pacientai piešia, žaidžia stalo žaidimus, siuvinėja, mezga, klauso muziką, žiūri filmus, atlieka pratimus ir užduotis atminčiai lavinti. Psichosocialinės reabilitacijos patalpose yra įrengta virtuvėlę, kurioje padedami socialinių darbuotojų, pacientai gamina maistą, mokosi serviruoti. Maisto kokybę galėjo įsitikinti ir PSPC darbuotojai, kurie dalyvavo maisto degustacijoje.

Užsiėmimai vyksta kiekvieną dieną, pacientai ateina pagal iš anksto numatytą grafiką vieną ar kelis kartus per savaitę. Pradėjus teikti psichosocialinės reabilitacijos paslaugas 2020 m buvo suteikta 109, 2021 m.- 449, o per paskutinius 2022 m. suteikta- 907 paslaugos.

Džiaugiamės galėdami parodyti pacientų ir darbuotojų atliktus meno darbus. Juos eksponavome Varėnos PSPC trečiame aukšte ir Merkinės ambulatorijoje.

Jau tradicija tapo kojinių mezgimas. Per metus mūsų pacientų numegztas kojines padovanojame kitiems, dar labiau ligų ir negalių palaužtiems žmonėms. Pernai mūsų pacientų numegztos kojinės sušildė Merkinės slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės skyriaus pacientus. Šiemet jas ruošiamės padovanoti globos namų gyventojams.